Asset Publisher Asset Publisher

XXII Mała Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

29 listopada 2018 r. w Głuchołazach odbył się finał konkursu organizowanego przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych i Nadleśnictwo Prudnik.

Zgodnie z przesłanymi na adres organizatora protokołami z eliminacji wewnątrzszkolnych wzięło w nich udział 168 uczniów. Do finału olimpiady zakwalifikowało się 45 uczniów z 15 szkół. Konkurs patronatem honorowym objęli: Burmistrz Prudnika, Burmistrz Głuchołaz, Starosta Prudnicki i Starosta Nyski, a patronat medialny zapewnił „Tygodnik Prudnicki”. W czasie konkursu uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę o Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie”. Część pytań tradycyjnie wymagała rozpoznania występujących na terenie parków roślin, zwierząt i grzybów. Po części konkursowej wszyscy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, a następnie na pogadankę z pracownikami nadleśnictwa. Komisja konkursowa złożona z pracowników ZOPK,  Nadleśnictwa Prudnik, Urzędu Miejskiego w Głuchołazach, Urzędu Miejskiego w Prudniku oraz Starostw Powiatowych w Nysie i w Prudniku, skrupulatnie sprawdziła prace, aby wyłonić laureatów konkursu. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na  ufundowany przez nadleśnictwo obiad, a po nim na uroczyste podsumowanie olimpiady i wręczenie nagród.

Laureatami Olimpiady zostali:

I miejsce: Zuzanna Trembecka  (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Prudniku)

II miejsce:  Wiktoria Fogel (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Prudniku)

III miejsce: Noemi Pustelniak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance)

IV miejsce: Anna Gucwa (Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Świętowie)

V miejsce:  Paulina Duźniak (Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi

Jarnołtówek)

VI miejsce: Anna Paterak (Publiczna Szkoła Podstawowa w Charbielinie)

VII miejsce: Kinga Wiewióra (Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Świętowie)

VIII miejsce:  Karolina Marszałek (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Głuchołazach)

IX miejsce: Andrzej Oszywa (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance)

X miejsce: Jakub Kawalec (Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jarnołtówek)

Za wzorowe przygotowanie uczniów wyróżniono opiekunów:

- Pan Ireneusz Trochowski z Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku.

- Pan Marek Łobos z Publicznej Szkoły Podstawowej w Charbielinie

- Pani Edyta Kruk zeSzkoły Podstawowej w Rudziczce

Wszyscy uczestnicy finału oraz przygotowujący ich nauczyciele otrzymali nagrody (książki, drobne nagrody rzeczowe) i pamiątkowe dyplomy. Laureaci otrzymali dodatkowo atrakcyjne nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy).

Nadleśnictwo Prudnik, Urząd Miejski w Prudniku, Urząd Miejski w Głuchołazach, Starostwo Powiatowe w Prudniku, Starostwo Powiatowe w Nysie, Ośrodek Wypoczynkowy „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych.