Asset Publisher Asset Publisher

Lipa - drzewo roku 2017

Konkursem w SP nr 4 w Prudniku zakończył się projekt, w którym udział wzięło 8 szkół z Prudnika i okolic.

Idea drzewa roku narodziła się w 2013 roku, kiedy to wybrano dąb – nasze najważniejsze drzewo (tworzy ponad 30 % lasów w nadleśnictwie). Następne lata poświęcone były kolejno: jodle (2014), jesionowi (2015) i modrzewiowi (2016). Celem akcji jest propagowanie wiedzy o rodzimych gatunkach. Podejmowane działania to całoroczna ekspozycja w gablotach znajdujących się przed siedzibą Nadleśnictwa Prudnik, spotkania edukacyjne w szkołach, lekcje terenowe oraz konkursy, początkowo dla czytelników Tygodnika Prudnickiego (w latach 2014-2015), od roku ubiegłego natomiast dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. 18 listopada 2016 r. odbył się pierwszy szkolny konkurs tego typu, a udział w nim brali uczniowie placówki w Łące Prudnickiej. Próbna edycja zakończyła się powodzeniem i w roku obecnym udział w akcji bierze już 8 szkół.

Wiosną tego roku przeprowadzono konkursy w SP nr 1 w Prudniku, Gimnazjum nr 1 w Prudniku oraz w Dytmarowie. W listopadzie i grudniu odbyły się szkolne konkursy, jak poniżej:

15 listopada – SP w Szybowicach

Laureatami w grupie klas II-IV zostali: Patrycja Humbla (I miejsce), Marta Lisowska (II miejsce) i Wojciech Kotliński (III miejsce). W klasach V-VII najlepsi okazali się: Sara Furgała (I miejsce), Malwina Cebulka (II miejsce) i Patrycja Suszczyńska (III miejsce).

Zdjęcia można zobaczyć pod tym linkiem

22 listopada  - SP w Łące Prudnickiej

Laureatami w grupie klas I-III zostali: Kornelia Adamska (I miejsce), Wojciech Winnicki (II miejsce) i Ryszard Biernat (III miejsce). W klasach IV-VII najlepsi okazali się: Melania Lewkowicz (I miejsce), Martyna Rydz (II miejsce) i Katarzyna Madera (III miejsce).

Zdjęcia można zobaczyć pod tym linkiem

23 listopada – SP w Moszczance

Laureatami w grupie klas I-III zostali: Maja Czarnobrewa (I miejsce), Hanna Gołowkin (II miejsce) i Zuzanna Bolibrzuch (III miejsce). W klasach IV-VII najlepsi okazali się: Marta Pawka (I miejsce), Jakub Baniak (II miejsce) i Miłosz Sadło (III miejsce).

Zdjęcia można zobaczyć pod tym linkiem

8 grudnia – SP w Rudziczce

W klasach IV-VII najlepsi okazali się: Wojciech Boruszak (I miejsce), Mikołaj Makowski (II miejsce) i Łukasz Stanisz (III miejsce).

18 grudnia – SP nr 4 w Prudniku

Laureatami w grupie klas I-III zostali: Szymon Licznar (I miejsce), Bartosz Czuchnowski (II miejsce) i Marta Jankowska (III miejsce).

Zdjęcia można zobaczyć pod tym linkiem